TÜRKİAD | KIRIKKALELİ İŞADAMLARI VE YÖNETİCİLER DERNEĞİ

ASTOP Dünya Gönüllüler Günü Ödül Töreni ve Kokteyli (ATO, 5 Aralık 2015)

AFİDER, ANGİAD, ANGİKAD, ASİAD, EMSİAD, GGYD, OSİAD, SEİS, TÜGİAD, TÜRKİAD, TÜSİAV’ın üyesi olduğu Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ASTOP) tarafından 05.12.2015 tarihinde Ankara Ticaret Odası Meclis Salonunda Dünya Gönüllüler Günü Ödül Töreni ve Kokteyli düzenlenmiştir.

Tayfun Talipoğlu’nun sunuculuğunu yaptığı etkinlikte açılış konuşmasını ASTOP Kurucusu ve TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak yapmıştır. Sarıtoprak, sivil toplumculuğun iyi bir virüs olduğunu, bulaştığı zaman geçmediğini aktarmış, sivil toplum kuruluşlarına üye olan insanların siyasetle uğraşmaması gerektiğini belirtmiş, Türkiye’de STK üyesi kişi sayısının 10 milyon olduğunu ancak bunun yüzde 60-70’nin aktif olmadığına inandığını vurgulamıştır.  

 ASTOP 2014-2015 Dönem Sözcüsü olan GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu ASTOP Dönem Sözcülüğünü 2015-2016 dönemi için ANGİKAD Başkanı Renan Ceylan’a devretmiştir. 

Sivil toplum ve ASTOP’a destekleri nedeniyle ASO Başkanı Nurettin Özdebir adına Başkan Vekili Mehmet Doğanlar’a ve ATO Başkanı Salih Bezci adına Başkan Vekili Mehmet Aypek’e teşekkür plaketleri ASTOP Onursal Başkanı Veli Sarıtoprak ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar tarafından takdim edilmiştir.

Bu yıldan itibaren verilmesi kararlaştırılan Veli Sarıtoprak Ödülleri Hıfzı Kuruşa’ya (Güvenilir Gıda Platformu Başkanı) Veli Sarıtoprak, Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan ve ATO Eski Başkanı Ahmet Çavuşoğlu tarafından; Dr. Dt. Semih Süreyya Yazıcı’ya (Doğa ve Çevre Platformu Başkanı) Veli Sarıtoprak ve Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka tarafından takdim edilmiştir.

ASTOP Üstün Hizmet ve Başarı Ödülleri ise sivil toplumdaki başarıları ve gönüllü hizmetleri nedeniyle aşağıda belirtilen kişi ve kuruluşlara verilmiştir:

 

Ödül Verilen Kişi/Kuruluş

Ödülü Alan Kişi

Ödülü Takdim Edenler

Ayla Hatırlı, Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı (ANAÇEV) Başkanı

Ayla Hatırlı

Renan Ceylan, ANGİKAD Başkanı

Kerem Öncel, TSYD Ankara Şubesi Başkanı

Kerem Öncel

İlker Arabacıoğlu, AFİDER Başkanı

M. Murtaza Yetiş, Başbakan Başdanışmanı

M. Murtaza Yetiş

H. Ali Yücel, ANGİAD Genel Sekreteri

Barış Aydın, ASİAD Eski Başkanı, ASTOP Eski Dönem Sözcüsü

Murat Akça, ASİAD Başkan Yardımcısı

Eda Ersoy, ASİAD Başkanı

Ahmet Soylu, EMSİAD Eski Başkanı

Ahmet Soylu

Serdar Özdemir, EMSİAD Yönetim Kurulu Üyesi

Fethi Yaşar, Yenimahalle Belediye Başkanı

Fethi Yaşar

Nezih Allıoğlu, GGYD Başkanı

Baki Alkaçar, Uluslararası Ticaret Derneği Başkanı

Baki Alkaçar

Ahmet Kurt, OSİAD Başkanı ve Hüseyin Kutsi Tuncay, Anadolu OSB Başkanı

Dr. Ali Sait Septioğlu, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcısı

Eşi Bayan Septioğlu

Metin Demir, SEİS Başkanı

Prof. Dr. Tezer Kutluk, Uluslararası Kanser Kontrol Birliği  (UICC) Başkanı

Prof. Dr. Tezer Kutluk

Türker Naslı, TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı

Ali Koç Uzel, Kırıkkale İlini Tanıtma ve Kalkındırma Vakfı Başkanı (Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Eski Başkanı, MKE Kırıkkalespor Kulübü Eski Başkanı)

Ali Koç Uzel

Dr. Ali Asker Demirhan, TÜRKİAD Başkanı ve Cemalettin Akdoğan, Kırıkkale Belediyesi Eski Başkanı, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Eski Başkanı

Ulusal Gönüllülük Komitesi (UGK)

Emirhan H. Aslan, UGK Yürütme Kurulu Üyesi, Ulusal Ajans Uzmanı

Mustafa Zengin, TÜSİAV Başkan Vekili ve Dr. Üsame Yalçın, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Mukim Temsilci Yardımcısı

Sultan Yılmaz, Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı (TİKAV) Başkanı

Sultan Yılmaz

Altan Palabıyıkoğlu, ASTOP İcra Kurulu Koordinatör Üyesi

 

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Önceki Başkanı Prof. Dr. Sadık Tural, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Önceki Başkanı Emin Örs, Ankaralı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Celalettin Uludağ ve Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Cemal Sertkaya gibi seçkin konuklar, işadamları, diplomatlar, bürokratlar, akademisyenler, siyasetçiler ve STK yöneticilerinin katıldığı etkinlikte ödüllerin sunulmasından sonra programın sunuculuğunu yapan Tayfun Talipoğlu’na bir teşekkür plaketi takdim edilerek tören tamamlanmış ve kokteyle geçilmiştir.

Etkinlik fotoğrafları aşağıdaki bağlantılar tıklanarak görülebilir ve indirilebilir:

https://goo.gl/photos/gp8GjoqLiNQTEfN18

ASTOP Ödül Töreni ve Kokteylini onurlandıran tüm katılımcılara ve basın mensuplarına teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

 

Dr. Ali Asker DEMİRHAN

ASTOP İcra Kurulu Üyesi

TÜRKİAD Yönetim Kurulu Başkanı

Fotoğraflar

Diğer Etkinlikler